Пневматична зброя стає все більш популярною завдяки простоті використання, доступності боєприпасів та відсутності необхідності отримувати дозвіл. Ринок пропонує безліч варіантів пневматичних пістолетів, револьверів та гвинтівок.

Основні відмінності повітряної зброї полягають у швидкості кулі та системі перезарядки. В основному використовуються вбудовані або підключаються резервуари з повітрям та переломні стволи. Однак сьогодні ми поговоримо про турботу про пневматичну зброю.

Багато хто вважає, що пневматична зброя вимагає мінімального догляду, проте це не зовсім правильно. Зосередимося на стандартних переломних гвинтівках.

Стовбур є основною частиною зброї, і особливу увагу слід приділяти її догляду. Швидкість польоту кулі у сучасних пневматичних виробах значно вища (від 160 до 400 м/с) порівняно зі старими моделями (близько 90 м/с). Це означає, що куля проходить через ствол з більшою силою, більш впливаючи на нарізи.


Підсумки та рекомендації:

Уважно підбирайте кулі за вагою. Не використовуйте легкі кулі (ковпачки СРСР) у високошвидкісних гвинтівках. Також вкрай небажаний неодружений постріл. Якщо ви звели гвинтівку і потрібно зробити холостий постріл, упріть стовбур у шматок гуми, покладений на підлогу, і натисніть на спуск. В іншому випадку, це може призвести до зносу механізму гвинтівки (поршневий обрив і т. д.), що порівняно з манжетою ручного насоса для коліс, що лопається.

Дбайте про нарізи стовбура – це підготовка кульок до стрільби, очищення та змащення.

Більшість кульок для стрільби штамповані (зі свинцю) і можуть бути брудними та запорошеними. При пострілі бруд нерівномірно розподіляється по стінках стовбура та нарізам, що погіршує ситуацію з кожним пострілом.

Нарізи тонкі, і нарізи, що забилися, можуть призвести до вібрації стовбура, втрати швидкості і точності.

Порада: Виконайте наступну процедуру поетапно. Видаліть пил, помийте кулі в мильному розчині і швидко висушіть їх (підійде підгузник). Потім змастіть кулі. Оскільки стовбур залишається сухим та запорошеним після стрілянини, очищайте і змащуйте його після кожної стрільби. Це запобігає корозії і освинцюванню стовбура, а також позбавить необхідності використовувати активні лужні чистячі розчини і т. п.

Для очищення використовуйте неактивні олії з функцією очищення та мастила. Зручно застосовувати аерозольні балончики. Поступово розпиліть масло в ствол коротким натисканням на клапан балончика. Туман, що виник на іншій стороні ствола, вказує на рівномірний розподіл мастила по внутрішній поверхні. Об'єм аерозолю залежатиме від того, як часто ви плануєте стріляти і, відповідно, чистити. Якщо потрібно активне очищення, після неї обов'язково промийте стовбур мильним розчином і змастіть, щоб запобігти подальшій дії активатора на стовбур і його пошкодження.

Для змащення стовбура, крім зазначеної олії, знадобиться шомпол з йоржиком калібру 4.5.

Вважається, що вимоги до якості сталі стволів пневматичної зброї не такі жорсткі, як для вогнепальної, де тиск і нагрівання значно вищі. Тому не рекомендується використовувати жорсткі йоржі, щоб не пошкодити дзеркало стовбура. Натомість використовуйте м'які патчі (особливі клаптики з еластичної тканини). Вам також знадобиться вішер для шомпола (насадка з вушком) або його гнучкий аналог (зручніше для перевезення). Надлишок мастила в стовбурі може викликати "дизельний ефект", коли воно спалахує і викидає полум'я. Це смішно, але шкідливо для зброї. Не забувайте регулярно чистити і змащувати всі рухомі частини пневматичної зброї, що тренуються. Належний та своєчасний догляд за зброєю забезпечить його надійність та тривалий термін служби, стане предметом гордості та радості власника. Зрештою, вибір за вами.