Як отримати дозвіл на зброю?
Розберемося, для чого потрібен дозвіл і що є без нього.
Категорії зброї та спецзасобів:

Без ліцензії (можна вільно придбати з 18 років). Включає газові балончики, пістолети та револьвери, а також рушниці та гвинтівки, в яких порох не використовується для пострілу – наприклад, револьвери під патрон Флобера, пневматичні гвинтівки та пістолети. Однак, для пневматичної зброї з калібром понад 4.5 мм та швидкістю польоту кулі понад 100 м/с (обидві умови повинні виконуватися одночасно) буде потрібний дозвіл.

Вимагають ліцензії (продавцю потрібно мати спеціальний дозвіл на продаж, покупцю – отримати дозвіл на придбання відповідного типу зброї). До них відносяться мисливська вогнепальна (нарізна та гладкоствольна), газова, травматична, пневматичні гвинтівки та пістолети, холодна зброя, патрони та основні частини зброї.

Як отримати дозвіл на зброю в Україні

Якщо ви хочете придбати зброю, яка потребує дозволу, і готові розпочати оформлення, врахуйте можливе очікування кількох років. Розглянемо докладніше.
Вікові обмеження при отриманні дозволу:
• З 25 років – Закон вважає, що в такому віці людина є достатньо відповідальною, щоб отримати дозвіл на будь-який вид зброї, передбачений законом.
• З 21 року – У цьому віці доступна більшість видів зброї, крім мисливської нарізної.
• З 18 років – Вперше можна отримати досвід спілкування з дозвільною системою та оформити холодну (ножі, клинки), охолоджену (бойову зброю, перероблену під холостий патрон) і пневматичну зброю (постріл за допомогою стисненого повітря).

Нагадуємо, що за калібру пневматичної зброї менше 4.5 мм або швидкості польоту кулі менше 100 м/с, її придбання можливе з 18 років без отримання дозволу.

Причини відмови у видачі дозволу на зброю можуть включати судимість за злочин, який не погашено або не знято у порядку, передбаченому законом, а також кримінальне переслідування (висунуті звинувачення у скоєнні злочину).

Як отримати дозвіл на зброю:

Спочатку подайте заяву до поліції за місцем проживання. Якщо хочете пройти процедуру в іншому місці, майте при собі договір оренди, свідоцтво про власність тощо.

Список документів для отримання дозволу на зброю:

Заповнена заява,
Медична довідка (Форма 127),
Довідка про навчання правил безпеки зі зброєю,
Документ, що підтверджує відсутність судимості,
Квитанція про оплату послуг,
4 фотографії 3*4, копії 1, 2 та 11 сторінок паспорта громадянина України.
Для дозволу на травматичну зброю: посвідчення учасника охорони громадського порядку чи держкордону; для народних депутатів, військовослужбовців, співробітників правоохоронних органів, судових працівників та журналістів – довідка з місця роботи (служби).

Термін розгляду вашої заяви (перевірка спеціальних та інших обліків, підтвердження достовірності інформації) не повинен перевищувати 1 (одного) місяця.
Отримуємо дозвіл на придбання (або вмотивовану відмову у гіршому випадку). Дозвіл дійсний протягом трьох місяців. Протягом цього часу заявник повинен купити зброю відповідно до закону та подати в поліцію контрольний талон з відміткою магазину та зброєю протягом 10 днів для отримання дозволу на носіння та зберігання. Термін дії такого дозволу складає 3 роки.

Сподіваємось, що ця стаття допомогла прояснити бюрократичні аспекти наших законів щодо отримання дозволу на зброю. Тепер цей процес має здатися менш складним та заплутаним :). Якщо у вас все ще залишилися питання або ви хочете дізнатися більше про деякі деталі, раді бачити вас у нашому магазині: Зброя Центр на Шнеєрсоні 10, або на вибраному вами каналі зв'язку.