Дорогі друзі, сьогодні я хочу розповісти вам про дієві засоби самозахисту, які можна придбати без спеціальних дозволів – достатньо прийти та купити (звісно, якщо вам виповнилося 18 років).

 

Сьогодні ми обговоримо та визначимо, який із наступних коштів буде найефективнішим:

 

Газові пневматичні пістолети;

револьвери під патрон Флобера;

Сигнальні та шумові пістолети;

Електрошокери;

Перцеві балончики.

Спочатку давайте визначимося, що нашою метою буде захист від п'яних/агресивних осіб на вулиці та безпритульних собак. Крім цього варто врахувати, що у вас буде від 2 до 3 секунд для реакції на раптовий напад або трохи більше часу, якщо відбувається активна провокація.

 

Почнемо з газової пневматики, оскільки вона найменш ефективна у цьому списку. Пояснюю чому: подібна пневматика (пістоліт) використовує балон СО2, який при пострілі надає сталевій кульці (масою 0,28 г) початкову швидкість близько 130 м/с, і на виході отримуємо дульну енергію всього 3 Дж (найслабший патрон травматичної зброї має 49 9 Дж). При цьому діаметр кульки становить 4,5 мм, що забезпечує хорошу здатність, що проникає, але зупиняючий ефект відсутній повністю. Стрілянина по одязі може бути відчутною влітку, але собаки не відчують нічого, а взимку вплив буде ще меншим. Крім того, балон потрібно тримати у пістолеті не більше двох годин. Якщо зарядити його вранці і розрядити ввечері, то ви просто зіпсуєте пістолет, тому що балон тиснутиме на прокладки клапана, вони деформуються, і нові балони почнуть витік.

Прокладки, звичайно, можна поміняти, проте це викличе додаткові незручності, і така особливість може стати проблемою у найкритичніший момент.

Газова пневматика призначена в основному для спортивних та розважальних цілей, і більше ні для чого.

 

 

Ситуація із Флобером схожа на попередній випадок. Дійсно, тут вам не потрібно встановлювати газові балони, натомість ви заряджаєте патрони (без пороху), але при цьому діаметр кулі менший, ніж у пневматики – всього 4 мм. Початкова швидкість кулі тут трохи більше (приблизно 180 м/с), і дульна енергія становить 7,5 Дж, але знову, згадаємо про найслабший травматичний патрон (49,9 Дж) і віднесемо Флобер також до спортивної зброї. При цьому, якщо вартість пострілу з пневматики дуже мала (100 кульок коштують 15 грн, балончик теж 15 грн, і його вистачає на приблизно 50 кульок), то за один патрон Флобера вам доведеться заплатити від 6 до 12 грн (залежно від виробника ) , а в барабані їх 9. І знову, як і у пневматики, здатність кулі, що проникає, буде ще більшою (добре увійде під шкіру), але зупиняючої дії не буде. У кращому разі, буде неприємно, але не більше.

 

Сигнально-шумові пістолети гарні по-своєму. У цьому виді зброї нічого (абсолютно) не вилітає зі стовбура, стрілянина проводиться тільки неодруженими патронами, так як стовбур повністю закритий, а в патроннику є дросельний отвір для виходу порохових газів. Це буде найгучніша зброя самозахисту без документів. Головна перевага такої зброї – механіка. Робота з рамою затвора, вилучення гільзи після пострілу і фіксація пістолета на затримці затвора після останнього патрона - все це створює вау-ефект. При цьому, якщо нападник не знається на зброї, це може стати вашою перевагою. Головне, щоб після першого пострілу в повітря нападник не помітив вогонь, що йде не зі ствола, а з дросельного отвору.

Головна перевага таких пістолетів – звук пострілу. Ніхто не помітить бавовну петарди, побутовий шум тощо. Однак, якщо вистрілити неодруженим (звук схожий на бойовий пістолет), всі відразу звернуть увагу і запитають: "Що відбувається там?". Таким чином, ви зможете привернути до своєї ситуації додаткову увагу або відлякати, наприклад собак. Після пострілу нападник усвідомлює, що час обмежений.

 

Електрошокер. Немає необхідності докладно зупинятися у цьому варіанті. Шокери, як у кіно, не придбайте у вільному продажу. Натомість у продажу є дешеві моделі (300-400 грн), які часто мають ліхтарик і призначені скоріше для відлякування собак. Однак результат від них сумнівний, і якість таких пристроїв низька. Справжній електрошокер без ліхтарика коштуватиме вам ~2200 грн, і його ефективність буде вищою. Але є недоліки: зарядка, погодні умови, зручність носіння та швидкість підготовки до використання.

 

Чи варте це того? Давайте розглянемо найефективніший і найдоступніший варіант - перцеві балончики: аерозольні та струменеві, великі та малі, гуманні та для захисту від ведмедів. Перцевий балончик є найнадійнішим засобом самозахисту. Він не розряджається та не залежить від погоди (дощ/сніг). Компактний та зручний у використанні, він завжди готовий до роботи за 1-2 секунди. Існують різні концентрації, активні речовини та обсяги балонів, але всі вони ефективні. Аерозольний хороший проти групи людей або зграї тварин, але не підходить для закритих приміщень. Струменевий відмінно підійде для замкнутих просторів, але вимагає влучності і зазвичай діє на одного супротивника.

 

Отже, що підходить для самозахисту:

 

Пневматика – скоріше ні;

Револьвер на патрони Флобера - 50/50 (принаймні без балонів CO2);

Сигнально-шумовий варто розглянути, звуковий сигнал може допомогти у небезпечній ситуації;

Електрошокер – сумнівне рішення, можливо, не варте;

Балончик - безумовно необхідний предмет. Навіть якщо у вас є щось із вищезгаданого, балончик ніколи не буде зайвим.