Як правильно підібрати намет?

Намет – це тимчасове житло із міцної тканини, яке можна швидко розбити. Її основна функція – надати тимчасовий притулок одній людині чи групі людей, а також служити місцем для зберігання речей та захисту від негоди. Намети активно використовуються туристами, геологами, військовими, археологами та просто любителями подорожей для створення тимчасових таборів.

Намети можуть бути одно-, дво-, тримісними та більш місткими. Рекомендується вибирати намет із запасним місцем. Важливо враховувати внутрішні розміри (висота), зручність входу, наявність великого тамбуру для речей та взуття. У цій статті ми допоможемо продумати всі деталі.

За конструкцією намету бувають:

Одношарові – виготовлені із водонепроникних синтетичних матеріалів. Їхні основні переваги – легкість та компактність. Недолік – утворення конденсату на внутрішніх стінках, оскільки матеріал «не дихає». При виборі одношарового намету зверніть увагу на наявність вентиляційних елементів.

Двошарові - складаються із зовнішньої непромокальної і внутрішньої легкої «дихає» частини. Такі намети набирають популярності як найбільш функціональні.

Двошарові намети формою поділяються на:

«Півсфери» (куполоподібні) – добре стійкі до сильних вітрів, проте мають менший об'єм через сферичну форму. Їх можна розбити на будь-якій поверхні без використання додаткових розтяжок та легко перемістити на інше місце без розбирання. Недолік – встановлення може бути складним без інструкції.

«Напівбочки» – нагадують ангар або бочку, розрізану навпіл, встановлену на 3 або 4 дугах. Наявність третьої дуги запобігає провисанню. Мають великий об'єм, що забезпечує комфортні спальні місця. Недоліки: низька вітростійкість та складність монтажу.

Двосхилі (у формі намету) - відрізняються простотою конструкції і використовуються в туристичних цілях.

При виборі намету необхідно звернути увагу на безліч конструктивних елементів та дрібних деталей, таких як:

Тамбур – у походах служить місцем для зберігання речей чи кухнею. Чим більше тамбур, тим краще. Важливо також його розташування, оптимально з торця намету для раціонального використання простору.

Спідниця – тканинна смуга, що кріпиться по периметру і щільно прилягає до землі, служить утеплювачем та запобігає продуванню.

Протимоскітні сітки – використовуються для захисту від комах, закриваючи вентиляційні отвори та вхід.

Вентиляція – важливий елемент гарного намету. Відкриття та закриття вентиляції має бути можливим зсередини, без виходу назовні. Вентиляційні отвори не повинні пропускати опади.

Додаткові кишені, кріплення для світильників, грілок, сітки чи мотузки для сушіння одягу також корисні.

Дуги кріпляться:

Зсередини спочатку встановлюється основна частина, потім кріпиться захисний шар. Кріплення здійснюється на спеціальні пластикові замки чи через сітчасті кишені. Недолік – встановлення дощу може промочити внутрішню частину.

Зовні – кріплення із зовнішнього боку. Установка починається з тенту, після чого до нього підстьобується внутрішня частина. Дуги протягуються в сітчасті чи тканинні кишені. Перевага - можливість встановлення в дощ, при цьому внутрішня частина залишається сухою.

Виробники пропонують склопластикові, алюмінієві, алюмінієві дуги.

Склопластикові - зі скловолокна, міцні, гнучкі, не кородують , не гниють, але в горах під ультрафіолетом швидко зношуються і стають крихкими.

Дюралеві дуги виготовлені з композитного матеріалу на основі поліестеру із застосуванням вуглепластикового покриття у формі сітки. Вони значно міцніші і міцніші за склопластикові, стійкі до іржі, хімічних впливів і мають високу зносостійкість. Однак вони схильні до негативного впливу ультрафіолетового випромінювання.

Алюмінієві дуги виготовляються з алюмінієвих сплавів та їх характеристики залежать від типу сплаву. Вони не деформуються при низьких температурах і набагато міцніші за склопластикові вироби, хоча й важчі. Ці дуги мають збільшений термін служби, і якісний алюмінієвий сплав зберігає свої властивості міцності навіть після п'яти років використання, не приймаючи вигнуту форму.

Тенти одношарових та двошарових наметів мають різні характеристики. Одношаровий тент обладнаний спеціальним захисним шаром із мембранної тканини, яка одночасно "дихає" і не пропускає атмосферні опади. Наприклад, мембрана La Gore – Tex відповідає необхідним параметрам, але її вартість досить висока. Двошаровий тент виготовляється з простішого матеріалу і складається з двох частин. Він повинен бути водовідштовхуючим, міцним та легким. Використовуються полімери на основі силікону, армований нейлон Polyester Ripstop та інші. Якісний тент не просідає навіть при рясних опадів та сильних поривах вітру.

Шви – лінії стикування, які можуть бути проклеєні або проварені. У якісних моделях шви зазвичай виконуються за спеціальною технологією. Сьогодні використовується технологія "Чаре" - машинне приварювання водовідштовхувальної стрічки вздовж шва. Також існує опція "посиленого шва", коли під шов підкладається стропа, і навіть за сильного натягу, вони не розійдуться.

Дно намету складається з водонепроникної тканини. Як основу використовують армований поліетилен, алюмінієвий поліестер (без поліуретану) або їх аналоги. Шви по периметру та кутам герметизують спеціальною водонепроникною стрічкою. Дно, виготовлене з якісних матеріалів, витримує водяний тиск до 3000 мм, має високу теплостійкість, вогнетривкість і служить довше.

Якщо ви вирішили придбати намет, то в нашому магазині ми підберемо для вас найбільш підходящий та якісний варіант, щоб ваш відпочинок на природі був максимально комфортним та приємним.