Що таке термобілизна?

Деякі вважають, що їм термобілизна не потрібна, а інші думають, що це супер-обігрівач. Покупці часто просять: "Дайте мені найтепліше, щоб добре гріло". Але чи гріє термобілизна? Саме собою воно не є обігріваючим. Його основна функція - підтримувати комфортний мікроклімат під одягом, тому його ефект, що зігріває, носить непрямий характер.

 

Уявіть, що ви йдете на пробіжку взимку, тепло одягнені. Дорога до початку маршруту проходить комфортно. Під час бігу ви поступово зігрієтеся, температура тіла підвищується та виділяється піт. Це може призвести до послаблення організму та захворювання. Термобілизна забезпечує виведення надлишкової вологи назовні, зберігаючи тіло сухим і запобігаючи нездужання.

 

Наприклад, ви йдете до супермаркету взимку, тепло одягнені. На вулиці теплий одяг забезпечує комфорт та тепло. Але коли ви робитимете покупки, ви вже виявитеся вологим. Вийшовши надвір мокрим, ймовірність захворіти зростає. Однак, одягнувши термобілизну, ви почуватиметеся комфортніше всередині супермаркету, і покупки стануть приємнішими.

 

Таким чином, цей вид одягу зберігає тіло сухим, допомагає підтримувати здоров'я та запобігти переохолодженню. У нашому магазині представлений широкий вибір термобілизни від різних виробників: Craft (Швеція), Lasting (Чехія), Turbat (Україна) та багато інших.

 

 

Термобілизна сама не забезпечує тепло. Воно є «першим шаром», основною функцією якого є збереження сухості. За обігрів відповідає «другий шар» - теплий одяг: фліс, бавовна, шерсть і т. д. Такий одяг, як правило, пропускає повітря, тому необхідний «третій (останній) шар», що захищає від вітру та вологи (опадів). Це можуть бути спеціальні елементи гардеробу або просто плащ, дощовик, куртка і т. д. Якщо немає потреби в додатковому теплі, досить тепла і водонепроникна куртка може замінити останні два шари, і вам знадобиться тільки термокофта.

 

Що означає цей температурний режим?

Термобілизна призначена для певного температурного режиму, при якому зберігається сухість тіла та комфортний мікроклімат під одягом. Наприклад, виробник вказує, що комплект призначений для температури від -35 до -5°C. Дехто вважає, що, одягнувши таку білизну і вийшовши на вулицю тільки в ній за морозної погоди, вони не замерзнуть. Насправді це означає, що дотримання всіх трьох шарів допоможе зберегти тепло і комфорт навіть у сильні морози (-35°C). Ці дані - своєрідна гарантія того, що ви не замерзнете при низьких температурах. Термобілизна потрібна для того, щоб при попаданні в приміщення з температурою -5°C (перепад 30°C) або при активних фізичних навантаженнях ваше тіло залишалося сухим, і мікроклімат організму зберігався на оптимальному рівні.

Чи можна термоштани використовувати замість "підштаників"?

Найчастіше чоловіки шукають термоштани, прагнучи замінити ними звичні кальсони. Але як це можливо? Кальсони здебільшого виготовляються з натуральних матеріалів і служать для зігрівання ніг під брюками (джинсами). У той час, як термоштани створені для підтримки сухості поверхні ніг. Під джинсами ноги потіють? Ймовірно, це відбувається вкрай рідко. У утеплених штанах (наприклад, гірськолижних) ногам, звичайно, буде тепло та затишно, проте їх носять небагато у місті. Таким чином, якщо під кальсонами шкіра потіє, потрібно одягти термоштани як «перший шар». Але замінити кальсони термоштанами не вдасться - ви замерзнете і розчаруєтеся в термобілизні, так і не відчувши його переваги.

Чи потрібний вам термокостюм?

Термобілизна створена для підтримки сухості тіла, тому її варто носити на тих ділянках тіла, які можуть спітніти. Для спорту та інших активних занять, коли весь організм потіє, термокостюм стає незамінною та важливою річчю. У повсякденному житті достатньо термокофти, оскільки верхня частина тулуба зазвичай утеплюється сильніше. У літній період на людині менше одягу, але за високих температур тіло стає мокрим. У цьому випадку на допомогу прийдуть термофутболки, які сохнуть швидше за звичайні, а нижня термобілизна (труси) допоможе підтримувати сухість у чутливих зонах, що важливо для здоров'я людини у спеку року.

 

«Термобілизна – тільки для зими» та інші помилкові уявлення

Багато хто вважає, що термобілизна необхідна лише взимку. Такі думки часто можна почути від тих, хто погано знає про його призначення. Такий одяг є першим шаром, який зберігає тіло сухим. У холодний сезон, а це не лише зима, люди стикаються з перепадами температур у приміщеннях та на вулиці. Зайшовши в теплий магазин, що опалюється, не завжди вдається зняти верхній одяг, і після прогулянки по магазину і стояння в чергах, людина виходить на вулицю мокрою. Також, займаючись спортом чи активностями на вулиці чи в холодних приміщеннях, часто виникає ризик зпотіти. В результаті багато людей, якщо не хворіють, то хоча б почуваються некомфортно. Отут і стане в нагоді термобілизна. Одягнувши його під одяг перед активностями, ви відчуєте зручність залишатися сухим та здоровим.

 

Чи потрібна термобілизна в теплий сезон? Безперечно! Влітку особливо важливо залишатися сухим. У цьому допоможуть термобілизна та термофутболки, які можна носити як окремі речі. Така футболка сохне швидше за звичайну. Під шорти, наприклад, можна вдягнути термотруси, що допоможе зберегти комфорт і запобігти виникненню небажаних процесів. До того ж, влітку можна захворіти, перейшовши зі спеки на вулиці у прохолодне приміщення у вологому одязі. Термоодяг допоможе уникнути цього.

 

Чи може бути термобілизна з натуральних матеріалів?

Основна характеристика термобілизни – швидке та ефективне видалення вологи на свою поверхню з подальшою передачею зовнішньому шару одягу. У процесі передачі більшість вологи випаровується, а залишок висихає на зовнішньому шарі. Таким чином, тіло та прилеглий до нього шар тканини залишаються сухими, що забезпечує комфорт та тепло. Але як досягається виведення вологи та збереження тепла?

 

Термобілизна служить першим шаром і найчастіше виготовляється із синтетичних матеріалів. Натуральні тканини, навпаки, вбирають вологу і довго сохнуть. Натуральні волокна можуть бути рослинного (бавовна), тваринного (вовна) або змішаного (шовку) походження. Їх вбирання вологи – природний процес. У той самий час синтетичні волокна створюються з урахуванням необхідних функций. Для термобілизни використовують матеріали, які швидко сохнуть та ефективно виводять вологу.